İsviçre Antalya Fahri Konsolosluğu

İsviçre Antalya Fahri Konsolosluğu

İsviçre Antalya Fahri Konsolosluğu, Antalya'da bulunan bir İsviçre temsilciliğidir. Fakat bu fahri konsolosluk, resmi bir diplomatik yetkiye ya da vize işlemlerini yürütme yetkisine sahip değildir. İsviçre Konsolosluğu, İsviçre vatandaşlarının hizmetleri ya da Türk vatandaşlarının vize işlemleri için bulunmaktayken Antalya İsviçre Fahri Konsolosluğu, bu tür bir yetkiye sahip olmamaktadır. Vize işlemleri ve konsolosluk işlemleri İstanbul Başkonsolosluğu'nda yürütülür. Antalya Fahri Konsolosluğu, Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu'na bağlı olarak çalışmakta ve vatandaşlara hizmet sunmaktadır. Antalya Fahri Konsolosluğu'nun bulunma amacı, İsviçre vatandaşlarına hırsızlık, acil sağlık sorunu, kaza ve yaralanma gibi konularda destek sağlamak ve durumu esas yetkili konsolosluklara iletmektir. İsviçre vizesi hakkında bilgilerin devamı ve vize başvuru formu için tıklayınız.

İsviçre Konsolosluğu, bu gibi acil durumlarda vatandaşlarına daha kolay destek sağlamak amacıyla İsviçre Fahri Konsoloslukları için de görev bölgesi ayrımı yapmıştır. Antalya ve çevresindeki yakın şehirlerde bulunan ve acil konsolosluk desteğine ihtiyaç duyan İsviçre vatandaşları, Antalya Fahri Konsolosluğu'yla iletişime geçebilirler.

Antalya Fahri Konsolosluğu Çalışma Saatleri

Antalya'da bulunan İsviçre Konsolosluğu, hafta içi hizmet vermekteyken, hafta sonları ve resmi tatil günlerinde kapalıdır. Hafta içi her gün sabah 09.00'dan akşam 16.00'ya kadar açık olan konsolosluk, resmi tatillerde hizmet vermeyecektir. 2023 yılı için İsviçre Antalya Fahri Konsolosluğu kapalı olacağı günler aşağıda belirtilmiştir. Antalya Fahri Konsolosluğu, vize işlemleri için hizmet vermemektedir. Yine de vize işlemi için İstanbul Başkonsolosluğu'na müracaat edecek kişiler de aşağıdaki tarihleri göz önünde bulundurarak başvuru yapmalıdır.

2023 Yılı Resmi Tatil Günleri

Aşağıda belirtilmiş olan resmi tatil günlerinde İsviçre Konsolosluğu hizmet vermeyecektir.

01 OcakYılbaşı Tatili
02 OcakBerchtold
19 Mart Aziz Joseph Günü
6 Nisan Näfelser Yolculuğu
10 NisanPaskalya
21- 23 NisanRamazan Bayramı- Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
1 Mayısİşçi Bayramı
19 MayısAtatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
21 MayısGöğe Yükseliş Günü
29 MayısDini Bayram (Pentecote)
28 Haziran 1 TemmuzKurban Bayramı
15 TemmuzDemokrasi Günü
30 AğustosZafer Bayramı
15 AğustosDini Bayram (Jeûne Genevois)
29 EkimCumhuriyet Bayramı
24 Aralık (yarım gün)Noel Arefesi
25 AralıkNoel
31 Aralık (yarm gün)Yılbaşı

İletişim Bilgileri

İsviçre Antalya Fahri Konsolosluğu Yetkilisi: Zeki Emir DEMİRCİ

Adres: The Sense Deluxe Hotel Mavagat / Antalya

Telefon: 0 (242) 763 02 41

Faks: 0 (242) 763 02 43

E-Posta adresi: antalya@honrep.ch