İsviçre Antalya Fahri Konsolosluğu

İsviçre Antalya Fahri Konsolosluğu

İsviçre Antalya Fahri Konsolosluğu, Antalya’da bulunan bir İsviçre temsilciliğidir. Fakat bu fahri konsolosluk, resmi bir diplomatik yetkiye ya da vize işlemlerini yürütme yetkisine sahip değildir. İsviçre Konsolosluğu, İsviçre vatandaşlarının hizmetleri ya da Türk vatandaşlarının vize işlemleri için bulunmaktayken Antalya İsviçre Fahri Konsolosluğu, bu tür bir yetkiye sahip olmamaktadır. Vize işlemleri ve konsolosluk işlemleri İstanbul Başkonsolosluğu’nda yürütülür. Antalya Fahri Konsolosluğu, Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu’na bağlı olarak çalışmakta ve vatandaşlara hizmet sunmaktadır. Antalya Fahri Konsolosluğu’nun bulunma amacı, İsviçre vatandaşlarına hırsızlık, acil sağlık sorunu, kaza ve yaralanma gibi konularda destek sağlamak ve durumu esas yetkili konsolosluklara iletmektir. İsviçre vizesi hakkında bilgilerin devamı ve vize başvuru formu için tıklayınız.

İsviçre Konsolosluğu, bu gibi acil durumlarda vatandaşlarına daha kolay destek sağlamak amacıyla İsviçre Fahri Konsoloslukları için de görev bölgesi ayrımı yapmıştır. Antalya ve çevresindeki yakın şehirlerde bulunan ve acil konsolosluk desteğine ihtiyaç duyan İsviçre vatandaşları, Antalya Fahri Konsolosluğu’yla iletişime geçebilirler.

İsviçre Antalya Fahri Konsolosluğu, İsviçre vize işlemleri

Antalya Fahri Konsolosluğu Çalışma Saatleri

Antalya’da bulunan İsviçre Konsolosluğu, hafta içi hizmet vermekteyken, hafta sonları ve resmi tatil günlerinde kapalıdır. Hafta içi her gün sabah 09.00’dan akşam 16.00’ya kadar açık olan konsolosluk, resmi tatillerde hizmet vermeyecektir. 2021 yılı için İsviçre Antalya Fahri Konsolosluğu kapalı olacağı günler aşağıda belirtilmiştir. Antalya Fahri Konsolosluğu, vize işlemleri için hizmet vermemektedir. Yine de vize işlemi için İstanbul Başkonsolosluğu’na müracaat edecek kişiler de aşağıdaki tarihleri göz önünde bulundurarak başvuru yapmalıdır.

2021 Yılı Resmi Tatil Günleri

Aşağıda belirtilmiş olan resmi tatil günlerinde İsviçre Konsolosluğu hizmet vermeyecektir.

01 Ocak

Yılbaşı Tatili

02 Ocak

Yeni Yıl

10 Nisan

Paskalya

13 Nisan

Paskalya

23 Nisan

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

1 Mayıs

İşçi Bayramı

19 Mayıs

Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

21 Mayıs

Göğe Yükseliş Günü

25-26 Mayıs

Ramazan Bayramı

1 Haziran

Panktot Yortusu

15 Temmuz

Demokrasi Günü

30 Temmuz

Kurban Bayramı Arifesi

31 Temmuz’dan 3 Ağustos’a

Kurban Bayramı

30 Ağustos

Zafer Bayramı

28 Ekim

Cumhuriyet Bayramı

29 Ekim

Cumhuriyet Bayramı

24 Aralık

Noel Arifesi

25 Aralık

Noel

31 Aralık

Yılbaşı Arifesi

İletişim Bilgileri

İsviçre Antalya Fahri Konsolosluğu Yetkilisi: Zeki Emir DEMİRCİ

Adres: The Sense Deluxe Hotel Mavagat / Antalya

Telefon: 0 (242) 763 02 41

Faks: 0 (242) 763 02 43

E-Posta adresi: antalya@honrep.ch