İsviçre Gaziantep Fahri Konsolosluğu

İsviçre Gaziantep Fahri Konsolosluğu

İsviçre Gaziantep Fahri Konsolosluğu, İsviçre’nin Gaziantep şehrinde bulunan bir temsilciliğidir. Gaziantep’te bulunan bu İsviçre Konsolosluğu, diplomatik ilişkilere karışma, İsviçre vatandaşlarının evrak tasdik ve benzeri işlemlerini yürütme, Türk vatandaşları için vize başvurusu kabul etme yetkilerine sahip değildir. Belirtilen bu işlemlerin tümü, İstanbul Başkonsolosluğu himayesinde yürütülür. İsviçre Gaziantep Konsolosluğu, Türkiye’de bulunan iki resmi temsilcilik olan İsviçre İstanbul Başkonsolosluğu ve İsviçre Ankara Büyükelçiliği’ne bağlı olarak çalışmaktadır. Gaziantep Fahri Konsolosluğu’nun görevi, İsviçre vatandaşlarının Türkiye’de bulundukları süre boyunca onlara acil konularda (kaza, yaralanma, acil tıbbi müdahale gibi) yardımcı olmak ve en kısa süre içinde problemlerini çözerek onları esas temsilciliklere yönlendirmektir.

Gaziantep İsviçre Fahri Konsolosluğu, tüm İsviçre Konsoloslukları için olduğu gibi, belli bir bölgeye hizmet vermektedir. Gaziantep ve çevresindeki şehirlerde yaşayan ya da kısa süre için orda bulunan tüm İsviçre vatandaşları, acil konsolosluk desteği gerektiren işlemleri için Gaziantep Konsolosluğu’na başvuru yapabilirler. İsviçre vizesi detaylı bilgileri devamı ve başvuru formu için tıklayınız.

İsviçre Gaziantep Fahri Konsolosluğu, İsviçre vize işlemleri

Gaziantep İsviçre Fahri Konsolosluğu Mesai Saatleri

Mesai saatleri dışında işlem alamayan konsolosluk, hafta içi her gün açıktır. Hafta içi Pazartesi’den Cuma’ya saat 10.00 ile 16.45 saatleri arasında açık olup, hafta sonları hizmet vermemektedir. Bu saatler içerisinde açık olan Gaziantep Fahri Konsolosluğu, acil işlemler için hizmet verdiği gibi, İsviçre Konsolosluğu vize için gerekli evraklar, Zürih vize ve diğer işlemler hakkında yalnızca bilgi verebilir ve işlem yürütemez

İsviçre Konsolosluğu Resmi Tatil Günleri 2021

İsviçre Konsolosluklarının tümü, İsviçre ve Türkiye için belirlenmiş resmi tatil günlerinde kapalıdır.

01 Ocak

Yılbaşı Tatili

02 Ocak

Yeni Yıl

10 Nisan

Paskalya

13 Nisan

Paskalya

23 Nisan

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

1 Mayıs

İşçi Bayramı

19 Mayıs

Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

21 Mayıs

Göğe Yükseliş Günü

25-26 Mayıs

Ramazan Bayramı

1 Haziran

Panktot Yortusu

15 Temmuz

Demokrasi Günü

30 Temmuz

Kurban Bayramı Arifesi

31 Temmuz’dan 3 Ağustos’a

Kurban Bayramı

30 Ağustos

Zafer Bayramı

28 Ekim

Cumhuriyet Bayramı

29 Ekim

Cumhuriyet Bayramı

24 Aralık

Noel Arifesi

25 Aralık

Noel

31 Aralık

Yılbaşı Arifesi

İletişim Bilgileri

İsviçre Gaziantep Konsolosluğu için iletişim numaraları aşağıda verilmiştir. Mesai saatleri içerisinde ulaşıldığı takdirde, kişiye bilgi verilebilmektedir.

Fahri Konsolos: Hasan Ersoy

Adres Bilgileri: Öğretmenevleri Mahallesi, Ordu Caddesi, Numara:70 Daire:1 Şahinbey/Gaziantep

Telefon: 0 (342) 338 31 14

Faks: 0 (342) 336 05 92

E-Posta adresi: gaziantep@honrep.ch