İsviçre Gaziantep Fahri Konsolosluğu

İsviçre Gaziantep Fahri Konsolosluğu

İsviçre Gaziantep Fahri Konsolosluğu, İsviçre'nin Gaziantep şehrinde bulunan bir temsilciliğidir. Gaziantep'te bulunan bu İsviçre Konsolosluğu, diplomatik ilişkilere karışma, İsviçre vatandaşlarının evrak tasdik ve benzeri işlemlerini yürütme, Türk vatandaşları için vize başvurusu kabul etme yetkilerine sahip değildir. Belirtilen bu işlemlerin tümü, İstanbul Başkonsolosluğu himayesinde yürütülür. İsviçre Gaziantep Konsolosluğu, Türkiye'de bulunan iki resmi temsilcilik olan İsviçre İstanbul Başkonsolosluğu ve İsviçre Ankara Büyükelçiliği'ne bağlı olarak çalışmaktadır. Gaziantep Fahri Konsolosluğu'nun görevi, İsviçre vatandaşlarının Türkiye'de bulundukları süre boyunca onlara acil konularda (kaza, yaralanma, acil tıbbi müdahale gibi) yardımcı olmak ve en kısa süre içinde problemlerini çözerek onları esas temsilciliklere yönlendirmektir.

Gaziantep İsviçre Fahri Konsolosluğu, tüm İsviçre Konsoloslukları için olduğu gibi, belli bir bölgeye hizmet vermektedir. Gaziantep ve çevresindeki şehirlerde yaşayan ya da kısa süre için orda bulunan tüm İsviçre vatandaşları, acil konsolosluk desteği gerektiren işlemleri için Gaziantep Konsolosluğu'na başvuru yapabilirler. İsviçre vizesi detaylı bilgileri devamı ve başvuru formu için tıklayınız.

Gaziantep İsviçre Fahri Konsolosluğu Mesai Saatleri

Mesai saatleri dışında işlem alamayan konsolosluk, hafta içi her gün açıktır. Hafta içi Pazartesi'den Cuma'ya saat 10.00 ile 16.45 saatleri arasında açık olup, hafta sonları hizmet vermemektedir. Bu saatler içerisinde açık olan Gaziantep Fahri Konsolosluğu, acil işlemler için hizmet verdiği gibi, İsviçre Konsolosluğu vize için gerekli evraklar, Zürih vize ve diğer işlemler hakkında yalnızca bilgi verebilir ve işlem yürütemez

İsviçre Konsolosluğu Resmi Tatil Günleri 2022

İsviçre Konsolosluklarının tümü, İsviçre ve Türkiye için belirlenmiş resmi tatil günlerinde kapalıdır.

01 OcakYılbaşı Tatili
02 NissanDini Bayram
05 NisanPaskalya
23 NisanUlusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
1 Mayısİşçi Bayramı
2-4 MayısRamazan Bayramı
13 MayısDini Bayram (Ascension)
19 MayısAtatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
21 MayısGöğe Yükseliş Günü
24 MayısDini Bayram (Pentecote)
9-12 TemmuzKurban Bayramı
15 TemmuzDemokrasi Günü
30 AğustosZafer Bayramı
9 EylülDini Bayram (Jeûne Genevois)
28 Ekim (yarım gün)Cumhuriyet Bayramı
29 EkimCumhuriyet Bayramı
24 Aralık (yarım gün)Noel Arefesi
25 AralıkNoel
31 Aralık (yarm gün)Yılbaşı Arefesi

İletişim Bilgileri

İsviçre Gaziantep Konsolosluğu için iletişim numaraları aşağıda verilmiştir. Mesai saatleri içerisinde ulaşıldığı takdirde, kişiye bilgi verilebilmektedir.

Fahri Konsolos: Hasan Ersoy

Adres Bilgileri: Öğretmenevleri Mahallesi, Ordu Caddesi, Numara:70 Daire:1 Şahinbey/Gaziantep

Telefon: 0 (342) 338 31 14

Faks: 0 (342) 336 05 92

E-Posta adresi: gaziantep@honrep.ch