İsviçre Büyükelçisi Kunz Vali Kılıçlar’ı ziyaret etti

10 Temmuz 2020, Cuma

İsviçre Ankara Büyükelçisi Raimund Kunz ve beraberindeki heyet, Eskişehir Valisi Mehmet Kılıçlar'ı ziyaret etti.

İsviçre Ankara Büyükelçisi Raimund Kunz ve beraberindeki heyet, Eskişehir Valisi Mehmet Kılıçlar'ı ziyaret etti.

Vali Mehmet Kılıçlar, çeşitli konularda işbirliği olanaklarını görüşmek üzere kente gelen İsviçre'nin Ankara Büyükelçisi Raimund Kunz'u ile ekonomik işlerden sorumlu Müsteşar Urs Wüest ve İsviçre Büyükelçiliği Ticaret Ataşesi Levent Durukan'ı makamında kabul etti.

Eskişehir'in, sanayisi ve kentsel olanakları ile gelişmiş ve dinamik bir şehir olduğunu dile getiren Büyükelçi Kunz, Eskişehir çok beğendiğim, güzel bir şehir. Kültürel yapısı, tarihi zenginlikleri ve canlı sosyal yaşantısı ile etkileyici bir kent. Gelişmiş sanayisi ile dikkat çekiyor. Eskişehir ile İsviçre arasında birçok alanda işbirlikleri yapılabileceğini düşünüyorum. dedi.

Eskişehir'in coğrafi konumu, sanayisi, tarihsel ve kültürel zenginlikleri ile ilimizin gelişmesinde önemli katkıları olan sektörler hakkında İsviçre'nin Ankara Büyükelçisi Raimund Kunz'a bilgi veren Vali Mehmet Kılıçlar,Eskişehir'in gelişmiş sanayisi ve iki üniversitesiyle dikkat çeken, güzel bir kent olduğunu dile getirdi.

Ziyaretin sonunda, İsviçre'nin Ankara Büyükelçisi Raimund Kunz, günün anısına Vali Mehmet Kılıçlar'a, İsviçre tarihini anlatan kitap ile İsviçre yapımı kalem hediye etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Mehmet Kılıçlar, Büyükelçi Kunz'a lületaşından yapılmış pipo hediye etti.