İsviçre Vize Başvuru Formu

İsviçre Vize Başvuru Formu

İsviçre vize başvuru formu, İsviçre vizelerinin tümü için gerekli olan önemli bir belgedir. Vize başvuru formu, konsolosluk tarafından titizlikle incelenir. Konsolosluk, vize başvuru formu konusunda oldukça hassastır. Dolayısıyla, başvuru formu üzerinde beyan edilen bilgilerin doğruluğu ve güncel olması son derece önemlidir. Formun tam olarak ve başvuru sahibinin kendisi tarafından doldurulması zorunludur. Vize başvurusu esnasında incelenecek ilk belge vize başvuru formudur. İsviçre online başvuru formu içeriğindeki tüm bilgilerin, beyan edilecek diğer belgeler içeriğindeki bilgilerle örtüşmesi gereklidir. Tutarsız bilgiler içeren form ve başvuru belgeleri, İsviçre Konsolosluğu vize başvurusuolumsuz sonuçlanmasına yol açacaktır.

Vize başvuru formu uluslararası geçerliliğe sahip resmi bir belge olduğundan, içeriğinde yanlış bilgi bulunması, vize reddi ya da para cezası gibi sonuçlar doğurabilir. Ayrıca vize başvuru formunun başvuru sahibinden imzalanması, İsviçre'ye varıldığında ülkeye girişin sınır görevlilerinin elinde olduğunu ve vize bitiş süresinde ülkenin terkedileceğini garanti eder niteliktedir.

İsviçre Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

İsviçre Konsolosluğu vize başvurusu esnasında başvuru formunun bazı niteliklere uygun doldurulmasını talep eder. Form, İngilizce ya da Türkçe olarak 2 dilde doldurulabilir. Vize başvuru formu, büyük harfler kullanılarak tükenmez kalemle doldurulmalı ve mutlaka başvuru sahibinin kendisi tarafından imzalanmalıdır. Diğer başvuru evraklarının beyan ettiği bilgileri doğrular nitelikte doldurulması gereken formdaki imza, pasaport üzerindeki imzayla eşleşmelidir. Vize başvuru formunun tamamıyla doldurulmasının ardından, İsviçre vize başvurusu için çekilmiş biyometrik fotoğraf (3.5x4.5 cm ölçülerinde), formun üzerindeki fotoğraf bölmesinin üzerine eklenmelidir. Böylece İsviçre vize başvuru formunun doldurulma işlemi tamamlanmış olur.

İsviçre Konsolosluğu, vize başvurularında vatandaşlara kolaylık sağlamak adına bazı vize ofislerini yetkilendirmiş ve başvuruları bu şekilde kabul etmeye başlamıştır. Başvuru formu, bu ofisler yardımıyla doldurularak daha pürüzsüz bir başvuru süreci geçirilebilir.

DİKKAT!

  • Form, İsviçre online vize başvuru formu edinilerek doldurulabilir.
  • Başvuru formu ve pasaport üzerindeki imzalar birebir eşleşmelidir.
  • Form, İsviçre Konsolosluğu vize başvurusu sitesinden edinilebileceği gibi yetkili ofislerden de alınarak doldurulabilir.
  • İsviçre vize başvuru formu,İsviçre vize başvurusunda kullanılan en önemli evrak olup, dikkatle doldurulmalıdır.