İsviçre İzmir Fahri Konsolosluğu

İsviçre İzmir Fahri Konsolosluğu

İsviçre İzmir Fahri Konsolosluğu, Türkiye'nin İzmir ilinde bulunan bir İsviçre dış temsilciliğidir. Türkiye'de bulunan İsviçre vatandaşlarına acil durumlarda yardım sağlamakla görevli İzmir Fahri Konsolosluğu, diplomatik ilişkilere müdahale, belge temini gibi konsolosluk işlemleri, İsviçre vize ve İsviçre vize randevusu 2022 konularında hizmet sağlamak için yetki almamıştır. Türkiye'de resmi iki temsilciliği bulunan İsviçre Konsolosluğu (İstanbul ve Ankara), 4 adet de İsviçre Fahri Konsolosluğu'nu himayesinde çalışmakla görevlendirmiştir. Konsoloslukların görev bölgesi ayrımı kuralı vardır. Her konsolosluk, onun için ayrılmış şehirlerde yaşayan vatandaşlara hizmet vermektedir. İzmir İsviçre Konsolosluğu, İzmir ve yakınlarında bulunan şehirlerdeki İsviçre vatandaşlarına acil durumlarda yardım ederek esas konsolosluklara yönlendirme sağlar.

İzmir Fahri Konsolosluğu, yalnızca acil durumlar dahilinde kendi vatandaşlarına hizmet vermektedir. Vize başvurusu almak ya da farklı işlemler için yetkili değildir.

İsviçre İzmir Fahri Konsolosluğu Hizmetleri

İzmir Fahri Konsolosluğu, İsviçre vatandaşı bireylerin ülkemizde geçirdiği süre zarfında şayet acil bir yardıma ihtiyaç duyulursa hizmet vermek için vardır. Ayrıca İsviçre vize işlemleri ve İsviçre vize randevusu 2022 koşulları hakkında bilgilendirme sağlar, ancak işlem gerçekleştiremez. İzmir veya yakınındaki bir şehirde bulunan bir İsviçre vatandaşı, bir yaralanma, kaza veya zor bir durumda kalması halinde, İzmir Fahri Konsolosluğu tarafından destek alabilir. Bunun dışındaki tüm belge işlemleri ve vize başvurusu işlemleri İsviçre İstanbul Başkonsolosluğu'nda gerçekleştirilir. Bunun dışında vize işlemleriyle ilgili bilgilerin devamı ve İsviçre vize başvuru formu için tıklayınız.

Çalışma Saatleri

İzmir İsviçre Konsolosluğu, hafta sonlarında vatandaşlara hizmet sağlamaz. Resmi tatillerde kapalı olduğundan, destek sağlayamamaktadır. Bunun dışında hafta içi Pazartesi'den Cuma'ya her gün 10.00-16.45 arası bilgi aktarımı ve diğer işlemler için müsaittir.

01 OcakYılbaşı Tatili
02 NissanDini Bayram
05 NisanPaskalya
23 NisanUlusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
1 Mayısİşçi Bayramı
2-4 MayısRamazan Bayramı
13 MayısDini Bayram (Ascension)
19 MayısAtatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
21 MayısGöğe Yükseliş Günü
24 MayısDini Bayram (Pentecote)
9-12 TemmuzKurban Bayramı
15 TemmuzDemokrasi Günü
30 AğustosZafer Bayramı
9 EylülDini Bayram (Jeûne Genevois)
28 Ekim (yarım gün)Cumhuriyet Bayramı
29 EkimCumhuriyet Bayramı
24 Aralık (yarım gün)Noel Arefesi
25 AralıkNoel
31 Aralık (yarm gün)Yılbaşı Arefesi

Yukarıda belirtilen tarihler, İsviçre Konsoloslukları 2022 resmi tatil günleri tarihleridir. Bu tarihlerde tüm İsviçre Konsoloslukları kapalıdır.

İletişim

Adres: 7 Eylül Mah. Celal Umur Cad. Numara: 8 Torbalı/İzmir

Telefon: 0 (232) 479 13 00

Faks: 0 (232) 479 13 67

E-Posta adresi: izmir@honrep.ch

İsviçre İzmir Fahri Konsolosluğu, İsviçre vize işlemleri için yetkili değildir.