İsviçre İzmir Fahri Konsolosluğu

İsviçre İzmir Fahri Konsolosluğu

İsviçre İzmir Fahri Konsolosluğu, Türkiye’nin İzmir ilinde bulunan bir İsviçre dış temsilciliğidir. Türkiye’de bulunan İsviçre vatandaşlarına acil durumlarda yardım sağlamakla görevli İzmir Fahri Konsolosluğu, diplomatik ilişkilere müdahale, belge temini gibi konsolosluk işlemleri, İsviçre vize ve İsviçre vize randevusu 2021 konularında hizmet sağlamak için yetki almamıştır. Türkiye’de resmi iki temsilciliği bulunan İsviçre Konsolosluğu (İstanbul ve Ankara), 4 adet de İsviçre Fahri Konsolosluğu’nu himayesinde çalışmakla görevlendirmiştir. Konsoloslukların görev bölgesi ayrımı kuralı vardır. Her konsolosluk, onun için ayrılmış şehirlerde yaşayan vatandaşlara hizmet vermektedir. İzmir İsviçre Konsolosluğu, İzmir ve yakınlarında bulunan şehirlerdeki İsviçre vatandaşlarına acil durumlarda yardım ederek esas konsolosluklara yönlendirme sağlar.

İzmir Fahri Konsolosluğu, yalnızca acil durumlar dahilinde kendi vatandaşlarına hizmet vermektedir. Vize başvurusu almak ya da farklı işlemler için yetkili değildir.

İsviçre İzmir Fahri Konsolosluğu Hizmetleri

İzmir Fahri Konsolosluğu, İsviçre vatandaşı bireylerin ülkemizde geçirdiği süre zarfında şayet acil bir yardıma ihtiyaç duyulursa hizmet vermek için vardır. Ayrıca İsviçre vize işlemleri ve İsviçre vize randevusu 2021 koşulları hakkında bilgilendirme sağlar, ancak işlem gerçekleştiremez. İzmir veya yakınındaki bir şehirde bulunan bir İsviçre vatandaşı, bir yaralanma, kaza veya zor bir durumda kalması halinde, İzmir Fahri Konsolosluğu tarafından destek alabilir. Bunun dışındaki tüm belge işlemleri ve vize başvurusu işlemleri İsviçre İstanbul Başkonsolosluğu’nda gerçekleştirilir. Bunun dışında vize işlemleriyle ilgili bilgilerin devamı ve İsviçre vize başvuru formu için tıklayınız.

İsviçre İzmir Fahri Konsolosluğu, İsviçre vize işlemleri

Çalışma Saatleri

İzmir İsviçre Konsolosluğu, hafta sonlarında vatandaşlara hizmet sağlamaz. Resmi tatillerde kapalı olduğundan, destek sağlayamamaktadır. Bunun dışında hafta içi Pazartesi’den Cuma’ya her gün 10.00-16.45 arası bilgi aktarımı ve diğer işlemler için müsaittir.

01 Ocak

Yılbaşı Tatili

02 Ocak

Yeni Yıl

10 Nisan

Paskalya

13 Nisan

Paskalya

23 Nisan

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

1 Mayıs

İşçi Bayramı

19 Mayıs

Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

21 Mayıs

Göğe Yükseliş Günü

25-26 Mayıs

Ramazan Bayramı

1 Haziran

Panktot Yortusu

15 Temmuz

Demokrasi Günü

30 Temmuz

Kurban Bayramı Arifesi

31 Temmuz’dan 3 Ağustos’a

Kurban Bayramı

30 Ağustos

Zafer Bayramı

28 Ekim

Cumhuriyet Bayramı

29 Ekim

Cumhuriyet Bayramı

24 Aralık

Noel Arifesi

25 Aralık

Noel

31 Aralık

Yılbaşı Arifesi

Yukarıda belirtilen tarihler, İsviçre Konsoloslukları 2021 resmi tatil günleri tarihleridir. Bu tarihlerde tüm İsviçre Konsoloslukları kapalıdır.

İletişim

Adres: 7 Eylül Mah. Celal Umur Cad. Numara: 8 Torbalı/İzmir

Telefon: 0 (232) 479 13 00

Faks: 0 (232) 479 13 67

E-Posta adresi: izmir@honrep.ch

İsviçre İzmir Fahri Konsolosluğu, İsviçre vize işlemleri için yetkili değildir.