İsviçre Mersin Fahri Konsolosluğu

İsviçre Mersin Fahri Konsolosluğu

İsviçre Mersin Fahri Konsolosluğu, diplomatik geçerliliğe sahip olmayan resmi bir dış temsilciliğidir. Türkiye ve İsviçre arasındaki sosyal, ekonomik, kültürel ve siyasi ilişkilere karışma yetkisi olmayan İsviçre Mersin Konsolosluğu, Türk vatandaşlarının İsviçre vizesi işlemlerini yürütmek konusunda da yetki sahibi değildir. Tüm konsolosluklarda olduğu gibi Mersin İsviçre Fahri Konsolosluğu da İstanbul Başkonsolosluğu ve Ankara Büyükelçiliği’ne bağlı olarak çalışmaktadır. Konsolosluk hizmeti ve vize işlemleri için sadece bilgi verme yetkisine sahip olan Mersin Fahri Konsolosluğu, kendi vatandaşlarının acil durumlarında onlara destek sağlamakla yükümlüdür.

Mersin Fahri Konsolosluğu görev yetki bölgesi Mersin ve yakın diğer şehirleri kapsamaktadır. Belirtilen bu bölgelerde bulunan vatandaşlar, yaralanma ve benzeri acil durumlarda destek almak için Mersin Fahri Konsolosluğu desteği için başvurabilirler. İsviçre vize işlemleri hakkında bilginin devamı ve konsolosluk vize başvuru formu için tıklayınız.

İsviçre Mersin Fahri Konsolosluğu, İsviçre vize işlemleri

Çalışma Saatleri

İsviçre vizesi ve belge temini işlemlerinde destek veremeyen Fahri Konsolosluk, acil durumlarla ilgili desteklerini hafta içi günlerinde sağlayabilmektedir. Hafta içi 10.00-16.45 saatleri arasında açık olan konsolosluk, İsviçre ve Türkiye Cumhuriyeti için belirlenmiş resmi tatil günlerinde kapalı olacağından, İsviçre Konsolosluğu vize işlemlerinde hizmet sağlayamamaktadır. 2021 yılı İsviçre ve Türkiye resmi tatil günleri aşağıda belirtilmiştir.

İsviçre Konsoloslukları 2021 Resmi Tatilleri

İsviçre Konsoloslukları, resmi tatil günlerinde vatandaşlara İsviçre vizesi, konsolosluk ve yardım hizmeti sağlamamaktadır.

01 Ocak

Yılbaşı Tatili

02 Ocak

Yeni Yıl

10 Nisan

Paskalya

13 Nisan

Paskalya

23 Nisan

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

1 Mayıs

İşçi Bayramı

19 Mayıs

Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

21 Mayıs

Göğe Yükseliş Günü

25-26 Mayıs

Ramazan Bayramı

1 Haziran

Panktot Yortusu

15 Temmuz

Demokrasi Günü

30 Temmuz

Kurban Bayramı Arifesi

31 Temmuz’dan 3 Ağustos’a

Kurban Bayramı

30 Ağustos

Zafer Bayramı

28 Ekim

Cumhuriyet Bayramı

29 Ekim

Cumhuriyet Bayramı

24 Aralık

Noel Arifesi

25 Aralık

Noel

31 Aralık

Yılbaşı Arifesi

İsviçre Mersin Fahri Konsolosluğu İletişim

Adres: Çankaya Mah. 4706. Sok. No:6 Akdeniz/Mersin
Telefon: 0 (324) 238 68 30
Faks: 0 (324) 232 20 57
E-Posta: mersin@honrep.ch

İsviçre Mersin Fahri Konsolosluğu, İsviçre vize işlemleri için yalnızca bilgi sağlamaktadır.