İsviçre Mersin Fahri Konsolosluğu

İsviçre Mersin Fahri Konsolosluğu

İsviçre Mersin Fahri Konsolosluğu, diplomatik geçerliliğe sahip olmayan resmi bir dış temsilciliğidir. Türkiye ve İsviçre arasındaki sosyal, ekonomik, kültürel ve siyasi ilişkilere karışma yetkisi olmayan İsviçre Mersin Konsolosluğu, Türk vatandaşlarının İsviçre vizesi işlemlerini yürütmek konusunda da yetki sahibi değildir. Tüm konsolosluklarda olduğu gibi Mersin İsviçre Fahri Konsolosluğu da İstanbul Başkonsolosluğu ve Ankara Büyükelçiliği'ne bağlı olarak çalışmaktadır. Konsolosluk hizmeti ve vize işlemleri için sadece bilgi verme yetkisine sahip olan Mersin Fahri Konsolosluğu, kendi vatandaşlarının acil durumlarında onlara destek sağlamakla yükümlüdür.

Mersin Fahri Konsolosluğu görev yetki bölgesi Mersin ve yakın diğer şehirleri kapsamaktadır. Belirtilen bu bölgelerde bulunan vatandaşlar, yaralanma ve benzeri acil durumlarda destek almak için Mersin Fahri Konsolosluğu desteği için başvurabilirler. İsviçre vize işlemleri hakkında bilginin devamı ve konsolosluk vize başvuru formu için tıklayınız.

Çalışma Saatleri

İsviçre vizesi ve belge temini işlemlerinde destek veremeyen Fahri Konsolosluk, acil durumlarla ilgili desteklerini hafta içi günlerinde sağlayabilmektedir. Hafta içi 10.00-16.45 saatleri arasında açık olan konsolosluk, İsviçre ve Türkiye Cumhuriyeti için belirlenmiş resmi tatil günlerinde kapalı olacağından, İsviçre Konsolosluğu vize işlemlerinde hizmet sağlayamamaktadır. 2023 yılı İsviçre ve Türkiye resmi tatil günleri aşağıda belirtilmiştir.

İsviçre Konsoloslukları 2023 Resmi Tatilleri

İsviçre Konsoloslukları, resmi tatil günlerinde vatandaşlara İsviçre vizesi, konsolosluk ve yardım hizmeti sağlamamaktadır.

01 OcakYılbaşı Tatili
02 OcakBerchtold
19 Mart Aziz Joseph Günü
6 Nisan Näfelser Yolculuğu
10 NisanPaskalya
21- 23 NisanRamazan Bayramı- Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
1 Mayısİşçi Bayramı
19 MayısAtatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
21 MayısGöğe Yükseliş Günü
29 MayısDini Bayram (Pentecote)
28 Haziran 1 TemmuzKurban Bayramı
15 TemmuzDemokrasi Günü
30 AğustosZafer Bayramı
15 AğustosDini Bayram (Jeûne Genevois)
29 EkimCumhuriyet Bayramı
24 Aralık (yarım gün)Noel Arefesi
25 AralıkNoel
31 Aralık (yarm gün)Yılbaşı

İsviçre Mersin Fahri Konsolosluğu İletişim

Adres:Çankaya Mah. 4706. Sok. No:6 Akdeniz/Mersin
Telefon:0 (324) 238 68 30
Faks:0 (324) 232 20 57
E-Posta:mersin@honrep.ch

İsviçre Mersin Fahri Konsolosluğu, İsviçre vize işlemleri için yalnızca bilgi sağlamaktadır.